info@bursaaknur.com
+90 (224) 443 37 40 - 41 ( pbx )
+90 (224) 443 37 42 (FAX)

Hakkımızda

Tarihçe

1980 yılında kurulan AKNUR End. Malz. San. ve Ltd. Şirketi BUHAR-SU-AKARYAKIT ve DOĞALGAZ Tesisatlarının ihtiyacı olan TAM MALZEME ÇEŞİDİNİ Satış Programında bulundurmaktadır. 

AKNUR, İstanbul'da Merkezi KARAKÖY' de olmak üzere , İKİTELLİ O.S.B. ve KARTAL'daki şubelerinin dışında, ANKARA ve BURSA'da ki şubeleri ile ve Türkiye'nin her şehrindeki bayileri ile programında bulunan malzemeleri pazarlamaktadır.

AKNUR, başta KAPALI GENLEŞME DEPOLARI olmak üzere, pek çok yeni ürünü, kalorifer ve sihhi tesisat sektörüne tanıtmış, ithalatı ve imalatı ile de sektörümüzde kullanılmasına öncülük etmektedir. 

Bunlardan bazıları:

• Paket ISI DAĞITIM CİHAZLARI : Müşterek oturulan konutlarda, her dairenin Kalorifer ve Sıcak su ihtiyacını temin eden ve aynı zamanda kullanım miktarlarına göre masrafları paylaştıran yeni bir ısıtma sistemidir. 
• YERDEN ISITMA ve DEBİMETRELER: Yerden ısıtma ve normal kalorifer sistemlerinde, her radyatörde dolaşan su miktarını kollektörden ayarlayabilen ve dengeli ısıtmayı sağlayan sistemler.
• ELEKTRİKLİ ISITMA SİSTEMLERİ: Kalorifer sistemi ile ısıtılamayan küçük hacimlerin veya cami gibi günün belli zamanlarında kısa müddetlerle kullanılan mahallerin veya çok hassas ısıtma ihtiyacı olan birimlerin ısıtılmasında, zemine şap altına serilerek kullanılan sistemler.
• DOĞALGAZ EMNİYET ELEMANLARI: Doğalgaz veya LPG ile ısıtılan mahallerde, yangın veya patlama gibi hadiseleri önlemek üzere, ortam sıcaklığı 60 C.ye çıktığında, gaz sistemlerini otomatik olarak kapatan EMNİYET ARMATARLERİ. 
• DOĞALGAZ KAÇAKLARINI ÖNLEME İŞLEMLERİ: Doğalgaz ve LPG. gibi gazların sistemden dışarı kaçmasını önleyen, sistemdeki boru şebekesinin iç yüzeyini ve eklem yerlerini kapatan emniyet işlemleri.
• ISITMA SİSTEMLERİNİ TEMİZLEYEN FİLTRELER: Kazan çıkışına monte edilen ve tesisata gidecek olan, HAVA, YABANCI ARTIKLAR, METAL PARÇALARI ve ÇAMURU temizleyen filtreler.
• PLASTİK KOMBİ ve KAZAN BACALARI: 160 C.ye dayanabilen ve paslanmaz çelik bacaların yerine, Avrupa'da çok yaygın olarak kullanılan bacalar. 
• KALORİFER-SU Tesisatlarındaki SU KAÇAKLARINI önleme kimyasalları

Bu ve buna benzer malzeme ve hizmetler AKNUR’un sektörümüze tanıttığı ve kullanımına öncü olduğu konulardan bazılarıdır. 

satlarındaki SU KANAKLARINI önleme kimyasalları

Bu ve buna benzer malzeme ve hizmetler AKNUR’un sektörümüze tanıttığŸı ve kullanımına öncü olduğu konulardan bazılarıdır. 
 

Company profile
 

Aknur Endustri Malzemeleri Sanayi ve ticaret ltd. established on 1980.

Scope of activity of the company, encompasses, provision of all kinds of equipments and materials needed for the steam, water, liquid fuel, and LNG installations.

Aknur, is a marketing company.

It' s activities are carried out at;

The main office, is situated at Bagcilar district of Istanbul (European side) in ISTOC business center.

Branch offices are situated at:

Kartal district (Anatolian side of Istanbul)

Ankara (Capital city of Turkey)

Bursa (Industrial city in Marmara region)

In addition to the offices above, a nationwide network of vendors at all cities of Turkey handles the Aknur' s business.

Aknur is leading in introduction and implementation of many products, in the heating and sanitary installations sector. Expantiontanks, is the most well known of such products.

Some of the other products are:

The decentralised residential module: Is a new system, provides heating and hot water to apartments, and arrange sharing of the cost of usage between the individual condominiums.

- Floorheating and flowmeter: Provides, necessary amount of hot water, through the collector, thereby, achieves a balanced heating, both at floor heating and radiators.

- electrical heatingsystems: Such systems, laid beneath the floor surface, are used when the central heating is not required or found excessive; such as small volumes, places used at the certain periods of the day only, such as mosques, or when sensitive heating is commended.

- Safetyartikel for naturalgase: The safety armatures are used , to shut off the fuel automatically, if the temperature of the surrounding exceeds 60 C, to prevent fire or explosion, where LNG or LPG used for heating purposes . 

- Preventive applications of gas leakage: To avoid the leakage of gases, such as LNG or LPG, from the systems, preventive measures are applied by sealing the system pipes inner surface and the joints.

- Filters to keep heating systems clean: On the exit of the boilers, filters are mounted, to avoid the escape of air, foreign materials, metallic pieces, and mud into the system, so that the installation is kept clean.

- highdegree plastic chimney for centralheatingsboiler: Plastic stacks, heat resistant up to 160 C. are recommended, in place of the ones manufactured by stainless steel. It is used commonly at European countries.

- Chemicals, used to prevent water leakages at central heating systems and water piping.

Such as above and many other similar equipments and services, are introduced to the sector and implemented by Aknur. 

HIZLI İLETİŞİM

Sorun veya şikayetlerinizi bize hızlı bir şekilde bildirin